Zabrakło miejsca na pokładzie?

Przepełniony samolot

Co zrobić w tej sytuacji, jak uzyskać odszkodowanie?

Sytuacja, w której linie lotnicze sprzedają więcej biletów niż mają miejsc w samolocie nie należą do rzadkości. To praktyka stosowana przez linie lotnicze w celu zabezpieczenia swoich interesów, na wypadek gdyby część pasażerów nie pojawiła się na lotnisku. Szczególnie na obleganych trasach, gdzie to ryzyko jest duże overbooking jest szczególnie często stosowane. Problem pojawia się w momencie, gdy na lotnisku pojawi się więcej pasażerów niż liczba miejsc w samolocie.

^
Co zrobi linia lotnicza w przypadku braku miejsc w samolocie?
^
Jak się zachować w sytuacji odmowy wejścia na pokład?
^
Jaka jest wysokość odszkodowania za przepełniony lot?
^
Poznaj swoje prawa. Skorzystaj z naszej pomocy!

Przepełniony samolot – co zrobi linia lotnicza? 

Niewątpliwie przepełniony samolot to problem zarówno dla linii lotniczych jak i dla pasażerów, którzy spotkają się z odmową wejścia na pokład. Dlatego linie lotnicze w pierwszej kolejności szukają osób, które dobrowolnie zrezygnują z lotu w zamian za inne korzyści. Jeśli takie osoby się nie znajdą linia lotnicza musi odmówić wejścia na pokład wbrew woli pasażera. Warto więc wiedzieć jak zachować się w takiej sytuacji, jakie ma się prawa i jak postarać się o odszkodowanie za overbooking. 

Poznaj swoje prawa i skorzystaj z naszej pomocy 

Sięgając do naszej oferty możesz liczyć na kompleksową pomoc w sytuacji, w której spotkała Cię odmowa wejścia na pokład samolotu. Z naszą pomocą będziesz mógł skutecznie powalczyć o odszkodowanie za przepełniony lot. Poniżej zaś znajdziesz najważniejsze informacje odnoszące się do praw jakie ma pasażer w momencie, gdy odmówiono mu wejścia na pokład ze względu na przepełniony samolot. 

Jak się zachować w sytuacji odmowy wejścia na pokład? 

Pasażer, który spotkał się z odmową wejścia na pokład jest objęty ochroną i może starać się o uzyskanie odszkodowania. Odszkodowanie to uzależnione jest od długości lotu a także opóźnienia wynikającego z odmowy. Oprócz tego, że pasażerowi przysługuje odszkodowanie za odmowę wejścia na pokład linia lotnicza powinna również zadbać o takie kwestie jak:

  • pełny zwrot ceny biletu, na który odmówiono wejścia na pokład
  • zapewnienie lotu alternatywnego 
  • wyżywienie w trakcie oczekiwania na nowy lot
  • zakwaterowanie w czasie oczekiwania. 

Pasażer, który chce uzyskać odszkodowanie powinien mieć przy sobie kartę pokładową i dokument potwierdzający wcześniejszą rezerwację biletu.

Warto także zachowywać rachunki, które dokumentują poniesione koszty w związku z odmową wejścia na pokład. Zakup nowego biletu, koszty wydane do wyżywienia, napoje czy nocleg.

Jednocześnie chcąc uzyskać odszkodowanie musimy pamiętać, by nie przyjmować alternatywnych propozycji linii lotniczych jak vouchery, które linie traktują jako substytut odszkodowania.

Do 600 Euro za przepełniony samolot

Jaka wysokość odszkodowania za przepełniony lot?

Pasażer, który chce starać się o takie odszkodowanie musi pamiętać, by nie przyjmować alternatywnych propozycji linii lotniczych jak oferowane vouchery, które linie traktują jako substytut odszkodowania. 

Maksymalna wysokość odszkodowania jakie można uzyskać to 600 Euro za loty powyżej 3500 km, przy lotach na tarasach do 1500 km odszkodowanie wynosi 250 Euro, zaś na trasach między 1500 a 3500 km można uzyskać odszkodowanie w wysokości 400 Euro. 

Skorzystaj z pomocy

w walce o odszkodowanie

Korzystając z naszego wsparcia nie musicie sami walczyć o swoje prawa, wystarczy że przekażecie nam podstawowe dane o przepełnionym samolocie i dokumenty potwierdzające Waszą rezerwację, a my kompleksowo zajmiemy się czynnościami prowadzącymi do uzyskania odszkodowania za odmowę wejścia na pokład. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.